Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Czyszczenie oraz odgrzybianie łazienki - porady praktyczne

Łazienka jest pomieszczeniem, które wymaga wyjątkowej troski o czystość. Oto kilka prostych wskazówek jak dbać o niektóre elementy jej wyposażenia.

Chemia budowlana - Czyszczenie oraz odgrzybianie łazienki - porady praktyczne

Jak utrzymać kabinę prysznicową w czystości?


Kabiny prysznicowe coraz częściej wykonane są ze szkła, które nadaje naszym łazienkom estetyczny i nowoczesny charakter. Niestety korzystanie z kabin wiąże się z osadami, jakie pozostają na ich powierzchni. Są to osady z szamponu czy mydła. Efektem ich spływania po ściankach kabiny są nacieki i osady. Najprostszym sposobem jest używanie wycieraczki do szyb. Niektórzy producenci dołączają ją gratis do kabin prysznicowych. Wytarcie powierzchni kabiny po kąpieli pozwala na długo zachować czystość i minimalizuje powstawanie osadów wapiennych na powierzchni kabin. Większość producentów wyposaża szklane drzwi kabiny w specjalne powłoki odporne na zabrudzenia - właśnie w takie kabiny warto zainwestować. Na powierzchni kabiny drobne krople wody łatwo łączą się w większe i szybko spływają wraz z nieczystościami. Kabina dłużej pozostaje czysta, a powstające osady z kamienia usuwa się znacznie łatwiej niż w przypadku tradycyjnych powierzchni. Do pielęgnacji kabiny wystarcza wówczas delikatna ściereczka lub gąbka.

Aby nie dopuścić do ich gromadzenia osadów z szamponu i mydła polecamy regularne stosowanie Knauf Środka do czyszczenia kabin prysznicowych. Jest to produkt do codziennej pielęgnacji powierzchni łazienkowych, w tym także szkła kabin prysznicowych. Doskonale usuwa bieżące zabrudzenia, osady wapienne, plamy wodne, brud i pozostałości po mydle. Można go także stosować do czyszczenia płytek i fug w łazienkach, kabin natryskowych ze szkła, aluminium i tworzyw sztucznych, ścianek działowych i kotar kabin natryskowych. Produkt jest łatwy w zastosowaniu dzięki praktycznemu rozpylaczami (płyn rozpylamy i spłukujemy wodą. Środek posiada również własności dezynfekujące oraz miły cytrynowy zapach, nadaje higienicznie czysty połysk.

Chemia budowlana - Czyszczenie oraz odgrzybianie łazienki - porady praktyczne

A gdy pojawi się pleśń!!!!!!!!


W nowoczesnych łazienkach, przy łączeniach różnych rodzajów materiałów, tam gdzie wymagana jest elastyczność połączenia i jego szczelność, stosowane są spoiny silikonowe. Najczęstszymi miejscami ich zastosowań są połączenia umywalek i wanien z płytkami ceramicznymi oraz uszczelnienia brodzików i kabin prysznicowych. Niestety mankamentem spoin silikonowych, ze względu na ich skład chemiczny i miejsca zastosowań, jest to, że są narażone na pojawianie się czarnych wykwitów pleśni. Wykwity te, stopniowo wnikają coraz głębiej w ich strukturę, definitywnie niszcząc wygląd fug. Na wczesnych etapach tego typu nalotów sugerujemy użycie Knauf Środek do usuwania pleśni. Jego działanie pozwoli na zabicie pleśni znajdujących się na powierzchni spoin silikonowych i przywrócenie ich wyglądu.

Chemia budowlana - Czyszczenie oraz odgrzybianie łazienki - porady praktyczne
Knauf Środek do usuwania pleśni:
sugerowana cena detaliczna netto 25,29 PLN + 22% VAT = brutto 31,22 PLN za opakowanie 0,5 L;
Knauf Środek do czyszczenia kabin prysznicowych:
sugerowana cena detaliczna netto: 26,29 PLN + 22% VAT = brutto 32,00 PLN za opakowanie 0,5 L.

Knauf BauprodukteStrona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl