Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Jak samemu zbudować drewniany stół ogrodowy?

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex
Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Prezentowany mebel ma wymiary 170x170x87. Cały zestaw składa się ze stołu oraz czterech ławek. Do jego przygotowania niezbędny jest zakup desek, które następnie trzeba odpowiednio posortować i przyciąć, a także połączyć za pomocą systemu domino, skleić i skręcić tak, aby utworzyły blaty. Po całkowitym wyschnięciu kleju należy przeszlifować drewniane powierzchnie. Zabieg ten pozwoli przygotować podłoże do aplikacji preparatu zabezpieczającego drewno przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Można wykorzystać do tego bezbarwny impregnat gruntujący Wood Preserver marki Bondex. Preparat wnika głęboko w strukturę drewna, zabezpiecza je i reguluje wilgotność. Co ważne, Wood Preserver to doskonały podkład pod kolejne warstwy malarskie – zwiększa przyczepność i wydajność wyrobów nawierzchniowych.

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex
Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Po całkowitym wyschnięciu impregnatu aplikuje się na powierzchnię stołu i ławek lakierobejcę, która pozwoli zabarwić drewno na pożądany kolor. Przykładem takiego produktu jest Premium Wood Design marki Bondex. Najwyższej klasy lakierobejca o żelowej konsystencji jest przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania przedmiotów drewnianych i drewnopochodnych znajdujących się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. Produkt łatwo się nakłada, jest hipoalergiczny i przyjazny dla zdrowia oraz środowiska. Zastosowana w wyrobie innowacyjna technologia wpływa na mechaniczną trwałość powłoki, dzięki czemu jest ona elastyczna, mocna, trwała i odporna na działanie światła i zmienne warunki atmosferyczne (gwarantowana ochrona drewna aż do 12 lat). Producent oferuje szeroką gamę kolorystyczną – aż 10 modnych odcieni (do realizacji stołu prezentowanego na zdjęciu wykorzystano preparat w kolorze „Ekskluzywny Merbau”). Co ważne, szybki czas schnięcia lakierobejcy umożliwia wykonanie prac w zaledwie jeden dzień.

Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex
Chemia budowlana - Fot. Bondex
Fot. Bondex

Warto pamiętać, że zaimpregnować i pomalować lakierobejcą powinniśmy cały mebel – również od spodu. Tylko tak zabezpieczone drewno posłuży nam przez długi czas.



Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl