Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Naprawa uszkodzonego nagrobka

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal
Płyty nagrobkowe wykonywane są z różnorodnych surowców. Jednak nawet najszlachetniejsze materiały użyte do wykonania pomnika z biegiem czasu ulegają zniszczeniu. Pamiętajmy, że płyty nagrobkowe przez cały rok wystawione są na niszczące działanie warunków atmosferycznych: zmiennych temperatur, deszczu, mrozu, śniegu, silnego słońca. Pomnik z odpadającymi metalowymi literami, czy pękniętą płytą nie będzie wyglądał na zadbany, nawet gdy posprzątamy teren w najbliższym otoczeniu i posadzimy kwiaty. W czasie Święta Zmarłych grób, którym się opiekujemy, odwiedza zwykle więcej osób. Dlatego warto poświęcić czas i jeszcze przed Zaduszkami naprawić uszkodzone elementy. Dzięki temu 1 listopada będziemy mogli w spokoju zapalić lampkę i oddać się refleksji.

Wystarczy jeden produkt


Przeprowadzenie napraw pomnika nagrobkowego będzie bardzo łatwe, jeśli użyjemy odpowiedniego produktu. Najlepiej zaopatrzyć się w uniwersalny klej-uszczelniacz Fix All firmy Soudal. Jego największą zaletą jest dobra przyczepność do wszelkiego typu materiałów stosowanych przy produkcji wyrobów kamieniarskich oraz wysoka siła spajania. Za pomocą jednego produktu można naprawić wszystkie uszkodzone elementy pomnika. Fix All trwale sklei takie materiały jak marmur, granit, piaskowiec, lastryko, beton, drewno, szkło. Z łatwością przykleimy także metalowe litery do dowolnej powierzchni, nawet do gładkiej kamiennej płyty. Klej-uszczelniacz świetnie nadaje się również do wykonania spoin pomiędzy płytami i wypełnienia różnego typu pęknięć. Spoina wykonana Fix All zabezpieczy pomnik przed wnikaniem wody. Pamiętajmy, że gdychwyci mróz, woda znajdująca się w szczelinach może spowodować rozsadzenie kamiennych elementów nagrobka. Ponadto spoiny i wypełnienia wykonane Fix All-em są niewrażliwe na działanie promieniowania UV, dzięki czemu nie zmienią koloru pod wpływem słońca i długo pozostaną estetyczne.

Chemia budowlana - Fot. Soudal
Fot. Soudal

Łatwe i poręczne


Fix All jest dostępny w formie gotowej do użycia. Nie wymaga mieszania składników, czy przygotowywania zaprawy. Poręczny kartusz umożliwia precyzyjne nakładanie produktu. Do mniejszych napraw wystarczy małe opakowanie w tubce. Stosowanie Fix All nie wymaga specjalnych przygotowań, należy tylko oczyścić klejoną powierzchnie z luźnych elementów, kawałków starej zaprawy, piasku itp. Nie trzeba natomiast specjalnie osuszać powierzchni - Fix All sklei nawet zawilgocone materiały.
Produkt jest dostępny w kilku kolorach: bezbarwnym, białym, brązowym, szarym i czarnym. Cena produktu: 27-30 PLN za kartusz; 12-14 PLN za tubkę.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl