Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Jak olejowanie wpływa na kondycję tarasu?

Taka zmiana sprawia, że przykładamy coraz większą wagę do jego kondycji i estetyki. I słusznie! Wszak, w przeciwieństwie do domowych pomieszczeń, to właśnie taras narażony jest nieustannie na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jeśli chcemy, żeby wychodził z takich sytuacji bez szwanku, warto poświęcić mu kilka chwil i zaprzyjaźnić się z olejowaniem. To bardzo praktyczna i prosta metoda, która pozwoli nam długo cieszyć się̨ pięknem drewna.

Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33

Wielu z nas, przed przystąpieniem do renowacji czy odświeżenia tarasu, zadaje sobie kluczowe pytanie: czy istnieje produkt, który z jednej strony trwale i niezawodnie zabezpieczy drewno, a z drugiej nie wpłynie na jego charakter, nie zmieni jego barwy i nie zabierze mu całej naturalnej magii? Brzmi jak warunek niemożliwy do spełnienia? Nic bardziej mylnego. A wszystko za sprawą wysokiej jakości olejów, które ochronią surowiec przed zużyciem, negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, pękaniem czy szarzeniem, a także uwydatnią jego naturalną barwę i podkreślą niepowtarzalne usłojenie.

Wysokiej jakości, czyli… jakich?


Takich, które zapewnią odporność na wilgoć, promieniowanie UV, zabezpieczą przed zaplamieniem i zatłuszczeniem, a do tego nie pozostawią na powierzchni śliskiego filmu – podkreśla Dawid Antczak, ekspert marki V33. – Taki właśnie jest OLEJ DO TARASÓW POLSKI KLIMAT – dodaje ekspert firmy V33.

Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33
Chemia budowlana - Fot. V33
Fot. V33

Olej do zadań specjalnych


OLEJ DO TARASÓW POLSKI KLIMAT to produkt na bazie naturalnego oleju lnianego z dodatkiem żywic alkidowych sprawdzony w wymagającym polskim klimacie. Zapewnia długotrwałą ochronę przed promieniowaniem UV i niekorzystnymi warunkami pogodowymi, chroni powierzchnię przed plamami, zatłuszczeniem, jest odporny na ścieranie, wzmacnia strukturę drewna i przywraca mu naturalny wygląd. Sprawdzi się doskonale w przypadku powierzchni z drewna egzotycznego lub gatunków europejskich.

Dzięki hydrofobowej formule AQUA-BLOCK chroni drewno przed wnikaniem kropel wody w powierzchnię - nawet tej chlorowanej. Olej zabezpiecza także drewno przed plamami i zatłuszczeniem, a mikroporowata formuła pozwala drewnu oddychać.

Olejowanie tarasu – dwie drogi dla dwóch przypadków


Z olejowaniem tarasu możemy zetknąć się w dwóch sytuacjach. Pierwsza ma miejsce, gdy dopiero budujemy naszą przydomową strefę relaksu – tu pracujemy zwykle z surowym drewnem, które należy wcześniej zabezpieczyć z obu stron, np. Impregnatem do drewna budowlanego V33. Produkt skutecznie chroni przed grzybami podstawczakami oraz owadami – technicznymi szkodnikami drewna (chrząszczami i termitami). Stanowi również idealny podkład pod preparaty wykończeniowe. Druga sytuacja to taka, w której taras jest już skonstruowany, a olejowanie ma na celu odświeżenie lica surowca i zabezpieczenie go przed działaniem czynników zewnętrznych.

Przed rozpoczęciem prac olej dokładnie mieszamy i nakładamy go na wcześniej przygotowaną, czystą i surową powierzchnię.

Aplikacja!


Pierwszą warstwę oleju nakładamy obficie za pomocą pędzla. Po 30 minutach usuwamy nadmiar i wycieramy do sucha za pomocą bawełnianej szmatki.

Należy obserwować powierzchnię podczas olejowania, by nie dopuścić do zaschnięcia warstwy preparatu. W przypadku wysokiej temperatury i nasłonecznienia olej schnie szybciej i może być konieczne wcześniejsze usunięcie jego nadmiaru, by nie dopuścić do utworzenia się niechcianej powłoki. Po 24 godzinach nakładamy drugą warstwę i.. gotowe!

Na zabezpieczonym tarasie powinniśmy wykonać test kropli wody. W tym celu należy nanieść niewielką ilość wody na powierzchnię. Jeśli nie wnika w drewno, jest ono wystarczająco zabezpieczone. W przeciwnym razie należy nałożyć dodatkową warstwę oleju – radzi ekspert V33.

Taras warto olejować dwa razy w roku – wczesną wiosną, by przygotować go na sezon oraz przed nadejściem jesieni, by zabezpieczyć go przed kapryśną pogodą.

Taras na dobre i na złe


OLEJ DO TARASÓW POLSKI KLIMAT sprawi, że nawet najbardziej mroźne zimy lub upalne i deszczowe lata nie zaszkodzą naszemu tarasowi, który będzie estetyczną perełką i doskonałą przydomową strefą relaksu. Wystarczy jeden weekend, odrobina chęci i gotowe! A zaoszczędzony czas najlepiej wykorzystać na zasłużony odpoczynek i podziwianie zachwycających efektów.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl