Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Przygotuj drewno do nowego sezonu

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila

Nawet wczesną wiosną promienie słoneczne potrafią być na tyle ciepłe, żeby pokusić się o relaks na świeżym powietrzu. To też okres, kiedy zaczynamy korzystać z mebli ogrodowych, a posiłki na tarasie - choć jeszcze nie częste - sprawiają wyjątkową radość. W tym czasie warto pomyśleć o renowacji drewna, by ubiec chwilę, kiedy zacznie ono niszczeć.

Destrukcyjne procesy zachodzące w drewnie są bowiem nieodwracalne. Tymczasem impregnacja odpowiednim produktem, jak np. lakierobejca Tikkurila Valtti Plus Complete, pozwoli zabezpieczyć drewno na lata, daje ona bowiem nawet 12 lat ochrony przed słońcem, wodą, mrozem i działaniem grzybów pleśniowych. Naturalny odcień lakierobejcy 5051 będzie prezentował się wyjątkowo szykowanie na ciemnym tarasie.

Chemia budowlana - Fot. Tikkurila
Fot. Tikkurila
Dokonując przeglądu drewna w przydomowej przestrzeni warto pomyśleć także o drewnianych płotach, pergolach czy inspektach. Odświeżone wiosną odwdzięczą się trwałością i pięknym wyglądem. Lakierobejca Tikkurila Vallti Plus Complete nie tylko skutecznie ochroni drewno, ale także podkreśli jego naturalny urok, a bogata paleta barw pozwoli dobrać wymarzony odcień.

Drewno zawsze zachwyca w odcieniach nawiązujących do natury. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by pokusić się o szczyptę dodatkowej barwy. Domek ogrodowy nabierze finezji, jeśli zdecydujemy się na pomalowanie okien czy drzwi na nieoczywisty kolor. Wyrazisty błękit na tle naturalnego jasnego odcienia 5050 i zielonej trawy stworzy malowniczy widok, zwłaszcza w towarzystwie kwitnącej forsycji. Efekt taki można osiągnąć z kryjącą emalią Tikkurila Everal Akva Semi Matt 40 w kolorze K365, która zapewni piękną i odporną powłokę. Produkt ten daje duże pole dla dekoracyjnej wyobraźni, dostępny jest bowiem w palecie ponad 13 000 odcieni.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl