Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Wiosenne porządki w ogrodzie: konserwacja drewna

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron
Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Ogrodzenie pełni nie tylko rolę funkcjonalną, ale i estetyczną, świadcząc o dobrym guście mieszkańców. Zanieczyszczone i wyblakłe po zimie wymaga zatem stosowanej konserwacji, np. Impregnatem Eco & Protection marki Drewnochron.

Preparat podkreśli piękną strukturę drewna, ale przede wszystkim będzie je chronił przed działaniem niekorzystnych czynników pogodowych, w tym przed odpowiadającą za jego degradację wilgocią, a także zabezpieczy surowiec przed rozwojem pleśni i glonów.

Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron
Chemia budowlana - Fot. Drewnochron
Fot. Drewnochron

Drewniane meble, nawet jeśli zimą nie były wystawione na zewnątrz, także mogą potrzebować odświeżenia, by w sezonie cieszyły zadbanym wyglądem. Stosując odpowiednie preparaty ochronno-dekoracyjne za jednym zamachem można zapewnić im kompleksową ochronę i nadać nową estetykę. Zielony odcień Impregnatu Extra Powłokotwórczego od Drewnochron będzie efektownie komponować się z ogrodową roślinnością. Formuła produktu pozwala za zachowanie widocznego usłojenia, które w dużej mierze decyduje o uroku tego naturalnego surowca.

Śnieg i mróz, których w tym sezonie nie brakowało, mogły osłabić drewniane deski na tarasach czy balkonach. Dlatego w ramach przygotowań do wiosny warto również ocenić ich kondycję i przeprowadzić prace pielęgnacyjne. Do renowacji podłogi świetnie sprawdzą się oleje. Zapewnią bardzo dobre nasycenie drewna, wzmacniając jego strukturę i zapobiegając rozsychaniu. A to wszystko z zachowaniem szlachetnego efektu dekoracyjnego.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl