Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Poradnik udanego tapetowania - wybieramy odpowiednie narzędzia

Tapetowanie to jedna z trudniejszych prac remontowych, która wymaga zastosowania specjalnych narzędzi. Dzięki produktom kanadyjskiej marki Richard nawet amatorzy szczycić się będą dobrze położoną tapetą we wnętrzu.

Chemia budowlana - Poradnik udanego tapetowania - wybieramy odpowiednie narzędzia
Przed ostatecznym wyborem tapety trzeba zadbać o narzędzia, które posłużą nam do odpowiedniego przyklejenia jej na ścianie. Bez nich tapetowanie jest niemożliwe do przeprowadzenia (w najlepszym wypadku trwa o wiele dłużej), a końcowy efekt wizualny daleki będzie od naszych oczekiwań. Nawet najatrakcyjniejsza tapeta uznanej marki nieumiejętnie położona nie będzie dekoracją, a wszelkie niedoskonałości przypominać będą trudy związane z remontem.

Podczas tapetowania najwięcej problemów sprawia odpowiednie dociśnięcie tapety do ściany, jej przycinanie, łączenie poszczególnych części oraz usuwanie ewentualnych pęcherzy powietrza. Aby ułatwić zadanie tak profesjonalistom, jak i amatorom, kanadyjska firma Richard przygotowała zestaw narzędzi do tapetowania, który składa się z rolki i pacy do dociskania tapet, listwy do docinania, kuwety z podajnikiem oraz gąbki do usuwania zabrudzeń.

Chemia budowlana - Poradnik udanego tapetowania - wybieramy odpowiednie narzędzia
Narzędzia do tapetowania marki Richard będą pomocne na każdym etapie prac. Na początku trzeba odpowiednio namoczyć tapetę w wodzie (jeżeli spód tapety fabrycznie pokryty jest warstwą kleju) lub w kleju. Posłuży do tego specjalna kuweta marki Richard o szerokości 56 cm, która dostosowana jest do standardowego rozmiaru rolki tapety. Ponadto, kuweta wyposażona jest w metalową poprzeczkę. Pozwala to na równomierne rozwijanie rolki, a zarazem usunięcie nadmiaru wody lub kleju z powierzchni tapety.

Chemia budowlana - Poradnik udanego tapetowania - wybieramy odpowiednie narzędzia
Podczas przyklejania tapety do ściany najczęstszym problemem jest powstawanie licznych pęcherzy powietrza oraz odstawanie tapety w narożnikach, na kantach ścian lub w miejscach łączeń. Obu błędów można uniknąć stosując pacę i rolkę firmy Richard. Paca ma szerokość 21 cm i wykonana jest z wysokiej jakości elastycznego plastiku.

Chemia budowlana - Poradnik udanego tapetowania - wybieramy odpowiednie narzędzia
Dzięki zastosowaniu pacy można skutecznie niwelować pęcherze powietrza bez ryzyka uszkodzenia powierzchni tapety. Rolka marki Richard służy natomiast do przyklejenia tapety w newralgicznych miejscach, a więc przy samym suficie i podłodze oraz na linii połączenia dwóch pasów tapety.

Bardzo praktycznym narzędziem jest listwa do docinania tapet. Przy jej pomocy estetycznie i równo przytniemy tapetę w odpowiednim miejscu. Linię cięcia wyznaczy ostrze o długości 31 cm, które wykonane zostało ze stali nierdzewnej. Ostatnim etapem tapetowania jest usunięcie z powierzchni ściany nadmiaru kleju i ewentualnych zabrudzeń. Do tego celu idealna będzie gąbka Easy Grip marki Richard. Korzystając z niej zniwelujemy wszelkie smugi i zacieki, które po wyschnięciu mogłyby zepsuć efekt estetyczny.

Chemia budowlana - Poradnik udanego tapetowania - wybieramy odpowiednie narzędzia
Z narzędziami marki Richard tapetowanie jest proste i przyjemnie.

Informacje o produktach:


Rolka do tapet Richard – cena: 12 zł brutto
Listwa do docinania tapet Richard – cena: 15 zł brutto
Kuweta do tapet z poprzeczką Richard – cena: 15,99 zł brutto
Paca do tapet Richard – cena: 6 zł brutto
Gąbka Easy-Grip Richard – cena: 9 zł brutto

Producent: Richard
Dystrybutor: B.M. PolskaStrona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl