Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online

Płynne tapety PolDecor

Płynne tapety PolDecor to mieszanka bawełny jedwabiu i celulozy, która służy do wykańczania oraz dekoracji ścian i sufitów. Z ich pomocą łatwo możemy nadać pomieszczeniom elegancki i ciepły wygląd.

Chemia budowlana - Płynne tapety PolDecor
Płynne tapety PolDecor posiadają wiele unikalnych cech, dzięki którym są produktem niepowtarzalnym, np.: wyciszają pomieszczenia, izolują ciepło, regulują wilgotność i są odporne na zabrudzenia.

Dzięki nadzwyczajnym właściwościom, szerokiej palecie wzorów (200), stosowaniu wyłącznie naturalnych surowców oraz renomie firmy budowanej przez lata nasz produkt jest bezkonkurencyjny.

Można je stosować zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych jak i w biurach, restauracjach, hotelach, kawiarniach, salonach sprzedaży. Sprawdzają się i w nowym , i w starym budownictwie, nadają się do wszelkiego rodzaju czynności remontowych, dekoracji i odświeżania pomieszczeń.

Chemia budowlana - Płynne tapety PolDecor

Jak z proszku powstaje tapeta?


W momencie kupna materiał jest sypką mieszanką włókien bawełny, jedwabiu oraz dodatków dekoracyjnych, takich jak np. mika czy nici metalizowane. Przed użyciem trzeba więc go ręcznie wymieszać w odpowiednich proporcjach z wodą Abyśmy mogli przystąpić do pracy, materiał powinien mieć konsystencję elastycznej masy, zawierającej ok. 1,5 l wody na 1 mkw. Do nakładania płynnych tapet wystarczy nam wiaderko lub miednica i plastikowa packa. Po wyschnięciu, pokryte takimi tapetami ściany i sufity są w stanie zmagazynować dużą ilość wody i potem ja oddać. Jako materiał elastyczny, o delikatnie zaznaczonej strukturze, tapety PolDecor nie odbijają dźwięku. Po nałożeniu ich na ściany z pomieszczeń znika pogłos i uciążliwe szmery.

Chemia budowlana - Płynne tapety PolDecor

Zatrzymują ciepło, maskują niedoskonałości


Dzięki pokryciu ścian tymi tapetami, ciepło pozostaje w pomieszczeniach. Specjalna struktura materiału i zazębianie się włókien ze sobą i z podłożem powodują, że różnice temperatur pomiędzy pomieszczeniem i ścianą zostają zredukowane. Efekt ciepła jest podwójny – wizualny i faktyczny. Wnętrze ze ścianami pokrytymi bawełną wizualnie sprawia wrażenie cieplejszego. Dodatkowo zaś, dzięki izolacyjnej warstwie bawełnianej mieszanki, znacznie mniej ciepła ucieka z pomieszczenia przez mury.

Wszelkiego rodzaju niedoskonałości ścian, takie jak rysy, dziury czy pęknię cia, zostają po nałożeniu elastycznych tapet zamaskowane i wyrównane. Ponadto w przypadku drobnych uszkodzeń tapety, można ją po prostu zmoczyć i naprawić usterkę. W trakcie nakładania materiał jest jednorodną masą i dzięki temu nie tworzy spoin czy łączeń. Praca z nim jest przyjemnością. Poza tym tapety są antystatyczne i dlatego w dużej mierze odporne na brud.Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl