Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online
Poradnik fachowca
     
 
Zadbana nawierzchnia dekoruje przestrzeń wokół domu
Podjazdy, patia czy wykonane z kostek brukowych ścieżki to nieodłączny element przydomowego krajobrazu. Pełnią nie tylko ważne funkcje użytkowe, ale też dekoracyjne. Dlatego ważne jest ich estetyczne wykończenie, by stanowiły atrakcyjne dopełnienie przestrzeni. Podpowiadamy, jak łatwo odświeżyć betonową nawierzchnię wokół domu, by cieszyć się jej zadbaną formą i efektownym wyglądem.
Data dodania: 16.05.2024
Dział: czyszczenie
 
Czysty dom na święta – 4 prace, które trzeba wykonać
W czasie świąt marzymy, aby nasz dom lśnił czystością. Choć może się wydawać, że świąteczne porządki to niezwykle czasochłonne zadanie, znamy sprawdzone sposoby, jak szybko się z nimi uporać. Z pomocą innych domowników, systematycznością, odpowiednią motywacją i sprawdzonymi środkami czystości bez problemu zapanujemy nas zimowym bałaganem.
Data dodania: 15.12.2022
Dział: czyszczenie
 
Jak zabrać się za mycie podłóg? Sposoby na łatwiejsze sprzątanie
Sprzątanie to czynność, której nie każdy jest fanem. Zaryzykowalibyśmy nawet stwierdzenie, że większość społeczeństwa odkłada w czasie ten nielubiany obowiązek. Jeśli jednak chcemy cieszyć się estetycznym, higienicznym wnętrzem warto zacisnąć zęby i zacząć działać. Mycie podłóg nie musi być naszym ulubionym zajęciem, warto więc zapoznać się z kilkoma radami, jak umyć je sprawnie i dobrze.
Data dodania: 03.08.2022
Dział: czyszczenie
 
Drażniąca chemia w domu – jak ją ograniczyć?
Nadszedł czas wiosennych porządków. Zmieniamy garderobę z zimowych płaszczy na lżejsze sukienki i trampki, porządkujemy salon, czyścimy „na błysk” okna. Wszystko po to, by cieszyć się czystym domem. Czy zdajesz sobie jednak sprawę z tego, jak wiele drażniącej chemii przy tym zużywasz? Jaki ma ona wpływ na Twoje zdrowie? Podpowiadamy, jak w kilku prostych krokach możesz ją ograniczyć, nie tracąc przy tym na skuteczności czyszczenia.
Data dodania: 29.04.2022
Dział: czyszczenie
 
Usuwanie trudnych plam łatwiejsze niż myślisz
Choć cały czas się staramy, nie zawsze udaje się nam uchronić domowe wnętrza przed zabrudzeniami. Częstym problemem są zanieczyszczenia powstałe w trakcie remontu lub działania czynników atmosferycznych. Do najtrudniejszych przypadków warto stosować profesjonalne środki czyszczące.
Data dodania: 04.03.2022
Dział: czyszczenie
 
Szyba kominkowa na błysk z marką Pomoc Domowa
Szczęśliwi posiadacze kominków wiedzą, że nie ma lepszego sposobu na spędzenie zimowego wieczoru niż kubek gorącej herbaty przy rozpalonym ogniu w towarzystwie najbliższych. Bez względu na to, czy przed kominkiem będziecie rozmawiać, grać w planszówki czy oglądać po raz kolejny ulubione programy telewizyjne.
Data dodania: 10.01.2022
Dział: czyszczenie
 
Graffiti niszczy budynki. Jak można temu zapobiec?
Akty wandalizmu w postaci graffiti potrafią zniszczyć niejeden budynek w Polsce, a walka z efektami tego procederu kosztuje miasta i prywatnych inwestorów setki tysięcy złotych rocznie. Można jednak walczyć z tym już na etapie realizacji lub remontu inwestycji. Na rynku istnieją proste i skuteczne rozwiązania chemiczne, które chronią elewację przed zniszczeniem.
Data dodania: 05.10.2021
Dział: czyszczenie
 
Zadbana elewacja
Elewacja jest dekoracją domu i sprawia, że zyskuje on na oryginalności. Pełni również funkcję ochronną. Zabezpieczenie jej przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych i utrzymanie w dobrym stanie wpływa nie tylko na estetykę budynku, ale również na bezpieczeństwo mieszkańców i stan techniczny konstrukcji.
Data dodania: 22.07.2021
Dział: czyszczenie
 
Jak wykonać szybką renowację tarasu?
Właściwie zabezpieczony i regularnie czyszczony taras z drewna nie wymaga renowacji przez lata, dziesięciolecia, a nawet pokolenia - zwłaszcza, gdy wykonany jest z trwałych gatunków egzotycznych lub drewna termowanego. Jednak mimo to, nawet najtrwalszy materiał bez odpowiedniej pielęgnacji w końcu traci swój blask. Od czego zacząć proces renowacji tarasu? Na to pytanie odpowiada Darina Lazarova, ekspert od tarasów i elewacji w JAF Polska.
Data dodania: 20.07.2020
Dział: czyszczenie
 
Dezynfekcja profesjonalnymi urządzeniami do czyszczenia parą Kärcher
Czyszczenie parowe jest nowym, zdobywającym coraz większe grono entuzjastów, trendem. O ile doskonale sprawdza się ono w zastosowaniach domowych to czy równie skuteczne może być stosowane przez profesjonalistów?
Data dodania: 12.12.2016
Dział: czyszczenie
 
Ekstremalna siła – odkurzacze WD marki Kärcher
W domu i jego otoczeniu jest wiele zadań do wykonania. Czy to porządki w garażu, czy sprzątanie w przydomowym warsztacie po majsterkowaniu, czy chociażby posprzątanie rozlanej herbaty lub soku. Tym wszystkim sprawnie może zająć się jeden z wydajnych i skutecznych odkurzaczy serii WD – do pracy na sucho i mokro marki Kärcher.
Data dodania: 12.12.2016
Dział: czyszczenie
 
Jak dbać o porcelanę
Porcelanowe zastawy cieszą się coraz większą popularnością i przeżywają swój renesans na polskich stołach. To w jaki sposób czyścić i pielęgnować eleganckie filiżanki, stylowe imbryki i efektowne zastawy porcelanowe radzi Główny Technolog Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Anna Rutkowska.
Data dodania: 25.08.2016
Dział: czyszczenie
 
Osuszanie murów. Podstawowe metody
Przegląd podstawowych metod stosowanych do osuszania murów
Data dodania: 22.08.2016
Dział: osuszanie
 
Czyszczenie oraz odgrzybianie łazienki - porady praktyczne
Łazienka jest pomieszczeniem, które wymaga wyjątkowej troski o czystość. Oto kilka prostych wskazówek jak dbać o niektóre elementy jej wyposażenia.
Data dodania: 04.11.2011
Dział: czyszczenie
 
Babcine rady, czyli jak sobie poradzić ze skutkami remontu
Pierwszą czynnością, jaką bezwzględnie powinniśmy wykonać po zakończeniu prac remontowych, jest oczyszczenie narzędzi z resztek gipsu, farby oraz kleju.
Data dodania: 04.11.2011
Dział: czyszczenie
 
Wiosenne porządki w domu i ogrodzie
Wiosna to idealny czas na odnowienie domu i porządki na działce. Warto sprawdzić, czy niskie zimowe temperatury nie uszkodziły elewacji budynku oraz chodników i podjazdów...
Data dodania: 04.11.2011
Dział: czyszczenie
 
Czyszczenie i zabezpieczanie docieplonej elewacji
Często na elewacji osadzają się różne zanieczyszczenia, które przed jej renowacją (malowaniem lub tynkowaniem) powinny zostać usunięte...
Data dodania: 03.11.2011
Dział: czyszczenie
 
Czym czyścić granit i lastryko?
Wbrew powszechnie panującym opiniom, granit nie jest materiałem, który można pozostawić na długie lata bez jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych. Pomimo bardzo wysokiej jakości i dużej odporności na działanie wymienionych wyżej czynników, nagrobki granitowe, również wymagają stałego mycia i czyszczenia...
Data dodania: 03.11.2011
Dział: czyszczenie
 
Czyszczenie i renowacja nagrobków
Za kilka tygodni Dzień Wszystkich Świętych. Warto zadbać o rodzinne nagrobki już teraz, szczególnie jeśli wymagają drobnych napraw. Wiele z nich wykonać można we własnym zakresie.
Data dodania: 03.11.2011
Dział: renowacja
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl