Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online
Poradnik fachowca
     
 
Graffiti niszczy budynki. Jak można temu zapobiec?
Akty wandalizmu w postaci graffiti potrafią zniszczyć niejeden budynek w Polsce, a walka z efektami tego procederu kosztuje miasta i prywatnych inwestorów setki tysięcy złotych rocznie. Można jednak walczyć z tym już na etapie realizacji lub remontu inwestycji. Na rynku istnieją proste i skuteczne rozwiązania chemiczne, które chronią elewację przed zniszczeniem.
Data dodania: 05.10.2021
Dział: czyszczenie
 
Zadbana elewacja
Elewacja jest dekoracją domu i sprawia, że zyskuje on na oryginalności. Pełni również funkcję ochronną. Zabezpieczenie jej przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych i utrzymanie w dobrym stanie wpływa nie tylko na estetykę budynku, ale również na bezpieczeństwo mieszkańców i stan techniczny konstrukcji.
Data dodania: 22.07.2021
Dział: czyszczenie
 
Jak wykonać szybką renowację tarasu?
Właściwie zabezpieczony i regularnie czyszczony taras z drewna nie wymaga renowacji przez lata, dziesięciolecia, a nawet pokolenia - zwłaszcza, gdy wykonany jest z trwałych gatunków egzotycznych lub drewna termowanego. Jednak mimo to, nawet najtrwalszy materiał bez odpowiedniej pielęgnacji w końcu traci swój blask. Od czego zacząć proces renowacji tarasu? Na to pytanie odpowiada Darina Lazarova, ekspert od tarasów i elewacji w JAF Polska.
Data dodania: 20.07.2020
Dział: czyszczenie
 
Dezynfekcja profesjonalnymi urządzeniami do czyszczenia parą Kärcher
Czyszczenie parowe jest nowym, zdobywającym coraz większe grono entuzjastów, trendem. O ile doskonale sprawdza się ono w zastosowaniach domowych to czy równie skuteczne może być stosowane przez profesjonalistów?
Data dodania: 12.12.2016
Dział: czyszczenie
 
Ekstremalna siła – odkurzacze WD marki Kärcher
W domu i jego otoczeniu jest wiele zadań do wykonania. Czy to porządki w garażu, czy sprzątanie w przydomowym warsztacie po majsterkowaniu, czy chociażby posprzątanie rozlanej herbaty lub soku. Tym wszystkim sprawnie może zająć się jeden z wydajnych i skutecznych odkurzaczy serii WD – do pracy na sucho i mokro marki Kärcher.
Data dodania: 12.12.2016
Dział: czyszczenie
 
Jak dbać o porcelanę
Porcelanowe zastawy cieszą się coraz większą popularnością i przeżywają swój renesans na polskich stołach. To w jaki sposób czyścić i pielęgnować eleganckie filiżanki, stylowe imbryki i efektowne zastawy porcelanowe radzi Główny Technolog Polskich Fabryk Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Anna Rutkowska.
Data dodania: 25.08.2016
Dział: czyszczenie
 
Osuszanie murów. Podstawowe metody
Przegląd podstawowych metod stosowanych do osuszania murów
Data dodania: 22.08.2016
Dział: osuszanie
 
Czyszczenie oraz odgrzybianie łazienki - porady praktyczne
Łazienka jest pomieszczeniem, które wymaga wyjątkowej troski o czystość. Oto kilka prostych wskazówek jak dbać o niektóre elementy jej wyposażenia.
Data dodania: 04.11.2011
Dział: czyszczenie
 
Babcine rady, czyli jak sobie poradzić ze skutkami remontu
Pierwszą czynnością, jaką bezwzględnie powinniśmy wykonać po zakończeniu prac remontowych, jest oczyszczenie narzędzi z resztek gipsu, farby oraz kleju.
Data dodania: 04.11.2011
Dział: czyszczenie
 
Wiosenne porządki w domu i ogrodzie
Wiosna to idealny czas na odnowienie domu i porządki na działce. Warto sprawdzić, czy niskie zimowe temperatury nie uszkodziły elewacji budynku oraz chodników i podjazdów...
Data dodania: 04.11.2011
Dział: czyszczenie
 
Czyszczenie i zabezpieczanie docieplonej elewacji
Często na elewacji osadzają się różne zanieczyszczenia, które przed jej renowacją (malowaniem lub tynkowaniem) powinny zostać usunięte...
Data dodania: 03.11.2011
Dział: czyszczenie
 
Czym czyścić granit i lastryko?
Wbrew powszechnie panującym opiniom, granit nie jest materiałem, który można pozostawić na długie lata bez jakichkolwiek zabiegów konserwacyjnych. Pomimo bardzo wysokiej jakości i dużej odporności na działanie wymienionych wyżej czynników, nagrobki granitowe, również wymagają stałego mycia i czyszczenia...
Data dodania: 03.11.2011
Dział: czyszczenie
 
Czyszczenie i renowacja nagrobków
Za kilka tygodni Dzień Wszystkich Świętych. Warto zadbać o rodzinne nagrobki już teraz, szczególnie jeśli wymagają drobnych napraw. Wiele z nich wykonać można we własnym zakresie.
Data dodania: 03.11.2011
Dział: renowacja
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl