Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online
Poradnik fachowca
     
 
Jak wybrać taśmę do zadań specjalnych?
Taśma naprawcza zazwyczaj kojarzy się z koniecznością jej nagłej użycia, czy to w sytuacji awarii czy w trakcie remontu. Warto dodatkowo pamiętać, że taśma naprawcza może uratować niejedne wakacje, kiedy będziemy z dala od naszych narzędzi i jakiegokolwiek sklepu DIY. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając taśmę, która przyda się na biwaku lub w trakcie innej wyprawy? Podpowiadamy! Przede wszystkim taśma musi być solidna i niezawodna, a takie są właśnie taśmy do zadań specjalnych z linii Ultra Power marki tesa®.
Data dodania: 28.06.2022
Dział: naprawianie
 
Samodzielne naprawy dekarskie
Nawet niewielkie usterki pokrycia dachowego mogą zamienić się w kosztowny problem, jeśli nie zostaną w porę usunięte. Firma Soudal oferuje sprawdzone produkty dekarskie, dzięki którym szybko przeprowadzimy niezbędne naprawy.
Data dodania: 14.04.2022
Dział: naprawianie
 
Niezbędnik użytkownika: jesienna regulacja okien
Nadeszło pierwsze ochłodzenie, więc siłą rzeczy coraz częściej myślimy o tych mniej sprzyjających porach roku. Chłodna jesień i zima zbliżają się wielkimi krokami, a to oznacza, że czas zadbać o… okna. Tym bardziej, że ich odpowiedni dobór oraz pielęgnacja mogą zapewnić oszczędności. A tych, w dobie lawinowo rosnących opłat za energię, musimy szukać dosłownie wszędzie. A czasem wystarczy… przekręcić śrubkę o 1 milimetr.
Data dodania: 22.09.2021
Dział: naprawianie
 
Jak skleić drobne AGD?
Plastikowe elementy małych sprzętów AGD często ulegają pęknięciu. Choć do zdarzenia najczęściej dochodzi w najmniej odpowiednim momencie, warto zachować wtedy zimną krew. Uszkodzona obudowa miksera lub odkurzacza nie jest bowiem powodem do paniki, ponieważ można ją w łatwy i efektywny sposób naprawić. Ewa Tacka z firmy Bostik podpowiada, jak w prosty sposób skleić drobne AGD.
Data dodania: 21.09.2021
Dział: naprawianie
 
Ściany bez niedoskonałości
Zanim rozpoczniemy malowanie ścian w pomieszczeniu, upewnijmy się, czy nie pojawiły się na nich nieestetyczne rysy i pęknięcia. Skazy tego typu skutecznie zamaskujemy za pomocą akryli do zastosowań wewnętrznych marki Soudal.
Data dodania: 15.07.2021
Dział: naprawianie
 
Jak naprawić dmuchane zabawki lub materac?
Przyszło lato, a wraz z nim częstsze wypady nad wodę. Wybierając się na plażę, basen, nad jezioro lub morze, nie możemy zapomnieć o dmuchanych zabawkach, kółkach do pływania i materacach, dzięki którym taki wypad staje się prawdziwą frajdą – zarówno dla dzieci, jak i samych dorosłych. Co jednak zrobić, gdy takie przedmioty pękną i zacznie z nich ulatywać powietrze? Sposób na ich naprawę podpowiada Ewa Tacka, ekspertka firmy Bostik.
Data dodania: 22.06.2021
Dział: naprawianie
 
Spawanie na zimo? Zrób to sam!
W każdym domu zdarzają się nieplanowane wypadki, a pęknięta obudowa miksera czy odkurzacza potrafi przynieść wiele nerwów i idących za tym szkód. Z pomocą przychodzą nowoczesne kleje, dzięki którym możemy uzyskać efekt tak zwanego spawania na zimno. Ewa Tacka z firmy Bostik podpowiada, jak naprawić domowe szkody. Niefortunne zdarzenia przytrafiają się każdemu – bywamy narażeni jesteśmy na upadek ulubionego przedmiotu czy nieplanowane uderzenie. W wielu sytuacjach nie ma miejsca na nerwy i żal po starcie danego przedmiotu – możemy go w prosty sposób naprawić.
Data dodania: 25.05.2021
Dział: naprawianie
 
Jak przywrócić blask wysłużonej już ceramice łazienkowej?
Domowa łazienka przeszła w ostatnich latach ogromną metamorfozę – zarówno pod względem funkcjonalności, jak i samej aranżacji. Dziś to swoisty salon kąpielowy, w którym odpoczywamy po ciężkim, wymagającym dniu, dlatego do jego wyposażenia i kompozycji przykładamy naprawdę dużą wagę. I gdy po wielu latach nasze domowe SPA wciąż zachwyca kolorami płytek i designerskimi dodatkami, rysą na tym pięknym obrazku bywa zwykle … odbarwiona i poszarzała ceramika łazienkowa. Czy jedynym wyjściem jak zatem zakup nowego wyposażenia? Absolutnie nie!
Data dodania: 09.04.2021
Dział: naprawianie
 
Naprawa usterek dachu i orynnowania
Gwałtowne burze, które w ostatnich dniach przetaczają się przez Polskę, stanowią duże wyzwanie dla konstrukcji dachowej i systemu rynnowego. Z pomocą produktów dekarskich marki Soudal możemy szybko wyeliminować miejsca przecieków.
Data dodania: 10.09.2020
Dział: naprawianie
 
Naprawa uszkodzonego nagrobka
Już niedługo większość z nas odwiedzi cmentarze, aby zapalić lampki na rodzinnych grobach. W naszej tradycji opiekowanie się grobem bliskich jest świadectwem pamięci o tych, którzy odeszli. Niestety w polskim klimacie zdarza się, że pomniki nagrobkowe nie wytrzymują próby czasu. Często pękają pod wpływem ciągłych zmian temperatur i wilgoci. Wyglądają wtedy na zaniedbane i zapomniane. Warto więc pomyśleć o naprawie obluzowanych i popękanych elementów jeszcze przed Zaduszkami.
Data dodania: 31.08.2020
Dział: renowacja
 
Fix Soft Plastic marki Bostik – na ratunek plażowym akcesoriom
Pęknięta piłka, przeciekający ponton lub dziurawy dmuchany basen to problemy, które w sezonie letnim zdarzają się bardzo często. Niestety, nawet drobne uszkodzenia zabawek plażowych, materacy czy innych produktów z miękkiego plastiku, zwykle wiązały się z koniecznością ich wyrzucenia. Na szczęście teraz tego typu akcesoria można szybko i skutecznie naprawić przy pomocy kleju Fix Soft Plastic marki Bostik.
Data dodania: 20.08.2020
Dział: naprawianie
 
Jak samodzielnie wymienić popękane kafelki?
Mieszkanie nie wydaje się zbytnio atrakcyjne, jeśli w łazience kryją się popękane kafelki. Ich uszkodzenia mogą także wchłaniać wodę, która będzie niszczyć nasze ściany. Z tego powodu warto zabrać się do wymiany kafelek przy najbliższej okazji - wygląd łazienki uratujemy sami. Żeby wymiana kafelek się udała, musimy poprawnie usunąć te wadliwe i dobrze przykleić świeże tak, aby nie odpadły po kilku dniach pracy
Data dodania: 08.09.2016
Dział: naprawianie
 
Jak prawidłowo dbać o kosiarkę
Niektóre gatunki traw, odpowiednio nawożone i regularnie podlewane, potrafią urosnąć kilkanaście milimetrów w ciągu doby. Łatwo policzyć, że po siedmiu dniach, przyrost może wynieść nawet siedem lub więcej centymetrów. Wystarczy aby wypielęgnowany trawnik zamienić w bujną łąkę. Jeśli więc chcemy cieszyć się piękną darnią, powinniśmy regularnie ją kosić.
Data dodania: 30.08.2016
Dział: naprawianie
 
Jak sobie poradzić ze zniszczoną elewacją po ziemie?
Po tak srogiej zimie, jaką mieliśmy w tym roku, trzeba więc bacznie się im przyjrzeć i co trzeba, naprawić...
Data dodania: 22.08.2016
Dział: naprawianie
 
Naprawa starego grobowca
Proszę o poradę w sprawie naprawy starego grobowca, obłożonego płytkami z piaskowca. Płytki są zabrudzone i pokryte glonami. Kilka z nich jest ruchomych. Jakich materiałów należałoby użyć i w jaki sposób wykonać mam renowację.
Data dodania: 13.03.2012
Dział: naprawianie
 
Naprawa i izolacja wilgotnych murów
Profesjonalne systemy ochrony wokół domu. Izolacja tarasów i balkonów...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: naprawianie
 
Klej Fix All – niezastąpiony w domowych naprawach
Seria klejów-uszczelniaczy Fix All firmy Soudal sprawdzi się zarówno w drobnych naprawach, jak i większych pracach remontowych
Data dodania: 25.10.2011
Dział: naprawianie
 
Naprawa elewacji czyli nie dla psa tynk
Wiadomo że pies, szczególnie młody i nieułożony, może narobić szkód w ogrodzie. Ale żeby dorosły zwierzak „nadgryzł dom”? Okazuje się, że psia tęsknota za opiekunami - którzy wyjechali na Święta Wielkanocne, powierzając go opiece sąsiadów - przybrać może i taką formę.
Data dodania: 25.10.2011
Dział: naprawianie
 
Naprawa mebli drewnianych
Drewno to materiał elegancki i bardzo trwały. Nawet jeśli drewniany sprzęt wymaga małych napraw, z łatwością wykonamy je przy pomocy odpowiednich preparatów.
Data dodania: 25.10.2011
Dział: naprawianie
 
Naprawa uszkodzonego nagrobka
Niestety w polskim klimacie zdarza się, że pomniki nagrobkowe nie wytrzymują próby czasu. Często pękają pod wpływem ciągłych zmian temperatur i wilgoci.
Data dodania: 25.10.2011
Dział: naprawianie
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl