Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online
Poradnik fachowca
     
 
Armasound Industrial Systems - wielowrstwowe izolacje na wymagające wyzwania akustyczne i termiczne
Materiały ArmaSound Industrial Systems to innowacyjne izolacje zapewniające ochronę akustyczną, termiczną oraz zmniejszające ryzyko wystąpienia (korozji pod izolacją) CUI na ochranianych instalacjach. Połączenie kilku materiałów w wielowarstwową konstrukcję w ramach jednej izolacji pozwala na optymalne wykorzystanie ich właściwości co przekłada się na do 50% mniejszy ciężar izolacji i do 75% mniejszą grubość a także nawet o 30% oszczędność kosztów instalacji w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.
Data dodania: 24.01.2023
Dział: termoizolacja
 
Obniżanie kosztów energii vs. termoizolacja – fakty i mity
Obniżanie zużycia i kosztów energii to cel, który chcą osiągnąć wszyscy. Zdania są jednak podzielone, jeśli chodzi o sposoby jego realizacji. Wymiana systemu ogrzewania, inwestycja w pompę ciepła i/lub panele fotowoltaiczne… Kiedy ma to sens i jaką rolę w tym wszystkim odgrywa skuteczna termoizolacja?
Data dodania: 28.12.2022
Dział: termoizolacja
 
Najpierw ocieplenie, potem wymiana pieca
Termomodernizacja to najbardziej opłacalna inwestycja budowlana. Zapewnia komfort cieplny w domu oraz ogranicza zużycie energii na ogrzewanie i klimatyzację, a to skutkuje znacznymi oszczędnościami pieniędzy. Najlepiej by była wykonana kompleksowo, czyli z wymianą pieca oraz termoizolacją. Na efekty, w tym opłacalność termomodernizacji olbrzymi wpływ ma kolejność wykonywanych prac. Eksperci zalecają w pierwszej kolejności ocieplenie, a następnie wymianę źródła ciepła.
Data dodania: 17.11.2022
Dział: termoizolacja
 
Ocieplanie poddasza pianką poliuretanową w pigułce
Jedną z coraz popularniejszych metod izolacji poddasza staje się natrysk pianki poliuretanowej. To przede wszystkim ekonomiczne rozwiązanie, a aplikacja materiału izolacyjnego zajmuje zdecydowanie mniej czasu niż wykonanie ocieplenia innymi sposobami. Pianka PUR wykazuje doskonałe właściwości izolacyjne i coraz częściej zastępuje ona materiały takie jak wełna mineralna czy styropian. Co warto wiedzieć na temat ocieplania poddasza pianką, czym charakteryzuje się ta metoda i jakie są jej zalety i wady?
Data dodania: 14.11.2022
Dział: termoizolacja
 
Mostki termiczne - furtka, przez którą ciepło ucieka z domu. Jak budować, by ich nie było?
Mostkami termicznymi określamy wszystkie te miejsca w budynku, którymi ciepło z łatwością przedostaje się na zewnątrz. Kluczem do optymalnej temperatury we wnętrzach i przewidywalnych kosztów ogrzewania jest wybór energooszczędnych bloczków konstrukcyjnych, a także poprawność i precyzyjność prac budowlanych.
Data dodania: 08.11.2022
Dział: termoizolacja
 
Co zrobić, żeby ciepło i pieniądze nie uciekały z naszych czterech ścian? Odpowiedzią jest termomodernizacja
Sezon grzewczy rozpoczęty. Niestety nieszczelne okna, drzwi czy przestarzała instalacja grzewcza nie zapewnią nam w okresie jesienno-zimowym komfortu cieplnego. Niewłaściwie ocieplony dom to duże straty ciepła, a co za tym idzie, wyższe rachunki i zwiększenie naszego śladu węglowego na Ziemi. W opisany sposób możemy tracić nawet kilka tysięcy złotych rocznie. A to nie mała suma, zwłaszcza teraz, gdy drożeje praktycznie wszystko. Co zatem zrobić, żeby z naszego portfela niepotrzebnie nie uciekały pieniądze i w jaki sposób możemy efektywnie ogrzać swoje domy? Odpowiedzią jest termomodernizacja budynku. Warto postawić na taką inwestycję, jeśli nie w tym, to w kolejnym roku. Jednak co zrobić, kiedy nie jesteśmy finansowo przygotowani na taki krok? Ekspert Związku Firm Pośrednictwa Finansowego (ZFPF) podpowiada, w jaki sposób można uzyskać fundusze na termomodernizację domu.
Data dodania: 17.10.2022
Dział: termoizolacja
 
Styropian do zadań specjalnych
Termoizolacja domu jest jednym z najważniejszych etapów budowy oraz kluczowym elementem modernizacji już istniejących budynków. Nic zatem dziwnego, że rośnie wybór płyt styropianowych. Każdy rodzaj styropianu ma swoje konkretne przeznaczenie i przede wszystkim tym należy się kierować, dokonując zakupu materiału ociepleniowego.
Data dodania: 04.10.2022
Dział: termoizolacja
 
System ociepleń ETICS – czysta elewacja na lata
Metoda lekka- mokra ETICS od wielu lat pozostaje najbardziej popularnym sposobem na ocieplenie ścian zewnętrznych budynków. Skuteczna izolacja cieplna zewnętrznych ścian, to nie tylko większy komfort użytkowania, ale co za tym idzie także niższe koszty ogrzewania i zmniejszony ślad węglowy. Właśnie dlatego marki ISOVER oraz WEBER opracowały system weber.therm WM wraz z wełną mineralną ISOVER Fasoterm 35, który pozwoli osiągnąć wymierne korzyści cieplne, a jednocześnie spełnia wymagania określone w odpowiednich, aktualnych przepisach – Warunki Techniczne 2021.
Data dodania: 09.09.2022
Dział: termoizolacja
 
Wewnętrzne ocieplenie domu
Rosnące oczekiwania co do energooszczędności domu sprawiają, że coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z konieczności ułożenia izolacji termicznej nie tylko „wokół” budynku (przy gruncie, na ścianach i dachu), ale i w środku.
Data dodania: 08.08.2022
Dział: termoizolacja
 
Ocieplenie Domu Energooszczędnego
Dom energooszczędny, to dom, który charakteryzuje się bardzo niskim zapotrzebowaniem na energię, co przekłada się na oszczędności kosztów eksploatacji oraz ochronę środowiska. Do jego budowy wykorzystuje się technologie i materiały, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniej klasy energooszczędności, zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Wymagania określone w tym rozporządzeniu, obowiązują od stycznia 2021 roku są bardzo restrykcyjne i obligują uczestników procesu budowlanego do tego, by wszystkie nowo budowane budynki były energooszczędne.
Data dodania: 27.07.2022
Dział: termoizolacja
 
Natryskowa pianka termoizolacyjna do samodzielnej aplikacji
Izolacja natryskowa skutecznie zabezpiecza budynek przed stratami ciepła. Firma Soudal poszerzyła swoje portfolio o natryskową piankę termoizolacyjną, przystosowaną do aplikacji standardowym pistoletem do pian.
Data dodania: 12.07.2022
Dział: termoizolacja
 
Twój dom komfortową, królewską oazą
Notujemy najwyższe upały w tej części Europy, a termometr wskazuje ponad 30 stopni Celsjusza. Na szczęście Twój dom może stać się przyjemnym schronieniem w którym panuje przyjemny chłód niemal jak na królewskim zamku z grubymi ceglanymi murami i to bez ponoszenia wydatków na klimatyzację. Jak to osiągnąć? Wystarczy wykonać profesjonalną termoizolację ścian budynku, która skutecznie ochroni dom zimą przed mrozem, a latem przed upałami.
Data dodania: 04.07.2022
Dział: termoizolacja
 
Skuteczna termoizolacja
Inwestując w ocieplenie domu znacząco obniżamy koszty zużycia energii potrzebnej do utrzymania odpowiedniej temperatury w jego wnętrzu, zarówno latem, jak i zimą. Dobra termoizolacja gwarantuje optymalny mikroklimat pomieszczeń, który pozytywnie wpływa na samopoczucie oraz zdrowie jego mieszkańców. Chroni i wydłuża również żywotność samej konstrukcji budynku.
Data dodania: 14.06.2022
Dział: termoizolacja
 
Jaki styropian wybrać - Austrotherm Premium czy Therma?
Na co zwrócić uwagę przy wyborze styropianu?
Data dodania: 25.02.2022
Dział: termoizolacja
 
Ocieplony dom to znaczy energooszczędny i nowoczesny
Oszczędzanie energii, podobnie jak oszczędzanie wody, stało się naszą codziennością. Tymczasem nadal co trzeci dom w Polsce jest nieocieplony, co oznacza, że ogrzanie go, czyli utrzymanie ciepła, wymaga znaczenie więcej nakładów i zużycia energii niż mogłoby. A nawet – niż powinno.
Data dodania: 26.10.2021
Dział: termoizolacja
 
Specjalistyczna linia styropianu pod ogrzewanie podłogowe
Firma Styropmin jako producent odpowiedzialny społecznie przykłada szczególną wagę do energooszczędności, odpowiedzialnego budownictwa oraz zrównoważonego rozwoju. Badania nad innowacyjnymi rozwiązaniami prowadzone w specjalistycznych laboratoriach Styropmin zaowocowały wprowadzeniem na rynek specjalistycznych płyt styropianowych Instal Panel dedykowanych izolacji termicznej pod wodne ogrzewanie podłogowe. W skład serii wchodzą trzy rodzaje płyt – Instal Panel Alu, Instal Panel PP, Instal Panel Passive PP. Doskonale wpisują się one w ideę nowoczesnego i energooszczędnego budownictwa, a dzięki specjalnej konstrukcji znacznie ułatwiają prace montażowe.
Data dodania: 15.10.2021
Dział: termoizolacja
 
Ocieplenie domu w tym sezonie wciąż realne
Stale rosnące ceny energii wpływają na wzrost kosztów ogrzewania budynków, które stanowią jedną z najbardziej znaczących pozycji wydatkowych dla ich właścicieli. Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego domu to nawet 70 procent wszystkich kosztów jego eksploatacji. Jak temu zaradzić? To proste! Należy wykonać ocieplenie ścian budynku, które obniża zużycie energii niezbędnej do jego ogrzania, zapewnia oszczędność pieniędzy oraz utrzymanie optymalnej temperatury i zdrowego mikroklimatu w jego wnętrzu. Zastosowanie materiału o odpowiedniej grubości oraz parametrach gwarantuje oszczędności liczone nawet w tysiącach złotych rocznie oraz redukcję emisji zanieczyszczeń.
Data dodania: 11.10.2021
Dział: termoizolacja
 
Skuteczna termoizolacja dachów płaskich
Dach płaski w porównaniu ze stromym cechuje się niewielką powierzchnią zewnętrzną, co ma niebagatelne znaczenie z punktu widzenia energooszczędności. Jego maksymalną szczelność zagwarantuje nowoczesny system izolacji dachów płaskich – Soudatherm Roof firmy Soudal.
Data dodania: 25.08.2021
Dział: termoizolacja
 
Ocieplenie garażu styropianem
Garaż połączony z domem to najwygodniejsze rozwiązanie. Ciężkich zakupów nie trzeba nosić daleko, bo często tylko jedne drzwi dzielą nas od przedpokoju czy kuchni. A gdy leje deszcz lub pada śnieg z samochodu do domu przechodzimy suchą stopą. Tego rodzaju pomieszczenie w bryle budynku ma jednak znaczący wpływ na gospodarkę ciepłem całości. I o tym trzeba pamiętać.
Data dodania: 12.08.2021
Dział: termoizolacja
 
Klej do termoizolacji a elewacja. Jaki rodzaj wybrać?
Termoizolacja domu to ważna inwestycja, wiążąca się z dużymi oczekiwaniami użytkowników. Oprócz zabezpieczenia budynku przed utratą ciepła i zmniejszenia kosztów ogrzewania, ważna jest również trwałość elewacji. Na solidność systemu wpływ ma wiele czynników, a jednym z najważniejszych jest odpowiedni klej.
Data dodania: 02.07.2021
Dział: termoizolacja
 
Ociepl dom i żyj zdrowo. Bezpieczne schronienie nie tylko przed pandemią
Wiosna oraz poluzowane obostrzenia covidowe pozwalają nareszcie cieszyć się spędzaniem czasu poza domem. Miejmy nadzieję, że pandemia wciąż będzie w odwrocie, a nasz dom pozostanie idealnym schronieniem przed upałem podczas lata oraz chłodem w zimowe i jesienne dni. Eksperci są zgodni, aby zapewnić zdrowy mikroklimat, komfort cieplny pomieszczeń budynku i nie przepłacać za jego ogrzewanie oraz klimatyzację, należy wykonać izolację ścian zewnętrznych. Najrozsądniej wykonać ocieplenie sprawdzonym izolatorem, np. grafitowym styropianem Termonium. Pamiętajmy o tym, że termomodernizacja pozwala także zredukować emisję zanieczyszczeń, więc jest idealnym sposobem na ograniczenie smogu.
Data dodania: 01.06.2021
Dział: termoizolacja
 
Skuteczne ocieplanie garażu
Nieszczelny garaż, który wbudowany jest w bryłę domu, może być przyczyną dużych strat ciepła w pomieszczeniach mieszkalnych. Dzięki zastosowaniu poliuretanowej pianki natryskowej błyskawicznie wykonamy efektywną warstwę izolacji wewnątrz garażu i podniesiemy komfort termiczny w całym budynku.
Data dodania: 27.05.2021
Dział: termoizolacja
 
Docieplanie ścian od wewnątrz
Poprawienie parametrów cieplnych ściany to inwestycja, która zapewnia mieszkańcom zdecydowanie wyższy komfort...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: termoizolacja
 
Docieplanie ścian w technologii lekkiej-mokrej przy wykorzystaniu styropianu
Wzrost cen nośników energii oraz nowe regulacje prawne w zakresie certyfikacji energetycznej budynków wymuszają inwestycje w docieplanie budynków. Najczęściej spotykaną, najtańszą i najbardziej efektywną ekonomicznie technologią ocieplania ścian zewnętrznych, jest technologia "lekka - mokra".
Data dodania: 25.10.2011
Dział: termoizolacja
 
Jak instalować system dociepleń?
Prawidłowa termoizolacja ścian zewnętrznych poprawia jakość życia mieszkańców oraz jest kluczem do uzyskania certyfikatu jak najwyższej klasy energetycznej budynku. Poza tym ocieplenie nie tylko chroni dom przed utratą ciepła, a ściany przed wpływem czynników zewnętrznych – pogodą, uszkodzeniami mechanicznymi czy rozwojem mikroorganizmów.
Data dodania: 25.10.2011
Dział: termoizolacja
 
Jak mocować płyty termoizolacyjne
Ciepły dom zimą, chłodny latem? Taki komfort może zapewnić właściwie dobrana termoizolacja. Co więcej, ocieplenie ścian zewnętrznych w prosty sposób przekłada się na koszty ogrzewania i utrzymania budynku - przez ściany ucieka 20-30 procent ciepła.
Data dodania: 25.10.2011
Dział: termoizolacja
 
Technologie budowy ścian zewnętrznych
Mankamentem lekkiej konstrukcji szkieletowej stalowej jest jej niska odporność na ogień oraz duża zdolność do przenoszenia hałasów...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: termoizolacja
 
Trudny temat - BSO w szkielecie
Najkrócej mówiąc, budynek należy ocieplić tak, by nie dopuścić do zawilgocenia konstrukcji i termoizolacji...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: termoizolacja
 
Koszty ocieplenia domku jednorodzinnego
Materiały do ocieplenia domku jednorodzinnego to koszt od 30-40 zł za mkw, biorąc pod uwagę najtańsze możliwe rozwiązania materiałowe, czyli wykończenie tynkiem mineralnym, i użycie styropianu o grubości 12 cm...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: termoizolacja
 
Docieplanie obiektów zabytkowych od wewnątrz
W procesie renowacji i modernizacji obiekty zabytkowe mogą zyskać nowe, cieplejsze oblicze nawet, gdy ze względu na historyczno-estetyczne walory elewacji nie ma możliwości zastosowania izolacji zewnętrznej...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: termoizolacja
 
Ocieplenie ścian zewnętrznych nowoczesnymi materiałami budowlanymi
Prace ocieplaniowe i dociepleniowe są dziś na tyle upowszechnione, że wykonawcy i inwestorzy często zapominają o podstawowych zasadach obowiązujących podczas prowadzenia tego typu prac...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: termoizolacja
 
Termoizolacja dla naszego domu
Sezon budowlany w pełni warto, więc pomyśleć o termomodernizacji domu. Dzięki odpowiedniej izolacji ścian budynku można mieć ciepły dom zimą, przyjemnie chłodny latem i dodatkowo mniej płacić za ogrzewanie i ewentualną klimatyzację. Warto wiedzieć, że termomodernizacja ogranicza emisje dwutlenku węgla tym samym wpływa na ochronę środowiska naturalnego...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: termoizolacja
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl