Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online
Poradnik fachowca
     
 
Masy Rigips z serii Q – z nimi zaczynasz i kończysz pracę!
Aby system suchej zabudowy spełniał oczekiwania klienta zarówno pod względem wizualnym, jak i użytkowym, niezbędny jest wybór sprawdzonych i wysokojakościowych rozwiązań – zarówno, jeśli chodzi o płyty gipsowo-kartonowe, jak i masy szpachlowe. Tylko dzięki temu można zyskać pewność, że konstrukcja będzie prezentowała się efektownie, a także posłuży przez długie lata.
Data dodania: 07.12.2022
Dział: gipsowanie
 
Gładkie ściany z efektem regulacji mikroklimatu
Ściany wykończone na gładko i pomalowane farbą to najpopularniejszy i jednocześnie najprostszy sposób ich dekoracji. Bardzo ważny w kontekście końcowego efektu jest wybór odpowiedniej masy szpachlowej. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, bo oferta tych produktów jest obecnie bardzo szeroka. Którym zatem warto się zainteresować, stając w obliczu tej decyzji? Na pewno tym, który stworzy powierzchnię o wysokiej jakości, ale także zadba o samopoczucie mieszkańców!
Data dodania: 18.11.2021
Dział: gipsowanie
 
Funkcjonalny i bezpieczny pokój dla dziecka. Jak wykorzystać płyty gipsowo-kartonowe w aranżacji?
Pokój dla dziecka to specjalne miejsce w domu. Pomieszczenie pełni różne role, stanowi miejsce zabawy, nauki, ale też wypoczynku. W projektowaniu należy więc uwzględnić z jednej strony funkcjonalność, a z drugiej zadbać o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników. W stworzeniu takich przestrzeni warto sięgnąć po płyty gipsowo-kartonowe.
Data dodania: 19.10.2021
Dział: gipsowanie
 
Gips szpachlowy czy gładź gipsowa
Czym różni się gips szpachlowy od gładzi gipsowej? Przecież to prawie to samo. Ale, jak wiadomo, prawie czyni wielką różnicę.
Data dodania: 21.10.2011
Dział: gipsowanie
 
Nakładanie tynków gipsowych w budynku, będącym w stanie surowym. Na co zwrócić uwagę
Czy zimą można nakładać tynki gipsowe w budynku, będącym w stanie surowym zamkniętym? Jeśli tak, to na co należy zwrócić szczególną uwagę?
Data dodania: 21.10.2011
Dział: gipsowanie
 
Szpachlowanie i gładzenie ścian
Gładź szpachlowa jest jednym z tych elementów prac remontowo-budowlanych, które mają istotny wpływ na efekt końcowy
Data dodania: 21.10.2011
Dział: gipsowanie
 
Prosty montaż płyt gipsowo-kartonowych z systemem Wolfcraft
Pierwszym krokiem przy stawianiu ściany z płyt gipsowo-kartonowych jest zamontowanie profili aluminiowych, które posłużą za ruszt całej konstrukcji...
Data dodania: 21.10.2011
Dział: gipsowanie
 
Naprawianie nierówności ścian wewnętrznych
Odsłonięte podłoże należy zagruntować emulsją. Jeżeli mamy do czynienia z twardym podłożem, takim jak tynk cementowy, cementowo-wapienny lub gipsowy, możemy gruntować przy pomocy pędzla...
Data dodania: 21.10.2011
Dział: gipsowanie
 
Wykańczanie ścian wewnętrznych za pomocą suchych tynków
Niezależnie od sposobu przyklejania płyt, należy pozostawić szczeliny dystansowe pomiędzy płytami a podłogą (ok. 10 mm), płytami a sufitem (ok. 5 mm) oraz pomiędzy sąsiadującymi płytami (ok. 2 mm)...
Data dodania: 21.10.2011
Dział: tynkowanie
 
Piękne ściany czyli tynkowanie, gładzenie i ozdabianie
Niewątpliwie jednym z ważniejszych elementów, nadających charakter i nastrój wnętrzom naszych mieszkań jest wygląd ścian.
Data dodania: 20.10.2011
Dział: gipsowanie
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl