Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online
Poradnik fachowca
     
 
Jak szybko i prawidłowo wykonać hydroizolację łazienki?
Łazienka to pomieszczenie szczególnie narażone na działanie wody. Ważne jest więc jej odpowiednie zabezpieczanie przed wilgocią i zastosowanie odpowiednich rozwiązań hydroizolacyjnych, które będą zapobiegały pojawianiu się pleśni i zagrzybień.
Data dodania: 24.11.2022
Dział: hydroizolacja
 
Hydroizolacja – dlaczego warto ją przeprowadzić?
Właściwe zabezpieczenie domu gwarantuje brak problemów z wilgocią, które są dużym zagrożeniem dla budynku i człowieka. Bez odpowiedniej izolacji woda może uszkodzić konstrukcję, a przy wysokiej wilgotności wzrasta ryzyko pojawienia się na powierzchni grzybów oraz pleśni – mikroorganizmów szkodliwych dla stanu technicznego domu, a także naszego zdrowia. Z tego powodu warto zdecydować się na hydroizolację domu, która zabezpieczy budynek przed szkodliwym działaniem wody i przedłuży żywotność materiałów, z których jest wykonany. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, przeprowadzając ją!
Data dodania: 22.11.2022
Dział: hydroizolacja
 
Cieknący dach – napraw go przed zimą
Przeciekanie dachu z powodu uszkodzeń czy przestarzałego poszycia to problem, z którym właściciel lub zarządca budynku może mieć do czynienia przez cały rok. Warto jednak mieć go na uwadze szczególnie przed sezonem zimowym. Co można zrobić już teraz, by zminimalizować ryzyko uszkodzenia budynku?
Data dodania: 25.10.2022
Dział: hydroizolacja
 
Styropiany do ocieplenia domu
W ostatnim czasie już niemal wszędzie słyszymy o pomysłach na oszczędzanie energii w trakcie nadchodzącej zimy. I choć warto znać te sposoby na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie, trzeba jednak pamiętać, że są to rozwiązania doraźne. W długiej perspektywie optymalnych efektów nie da się osiągnąć bez właściwej izolacji termicznej budynków.
Data dodania: 12.10.2022
Dział: hydroizolacja
 
Jak rozplanować prace budowlane podczas upałów? Porady ekspertów Weber
Sezon letni to okres, w którym najczęściej wykonuje się prace remontowe i wykończeniowe na zewnątrz budynku. Wysokie temperatury wydają się być niemal idealne do przeprowadzenia tego typu działań. Czy na pewno tak jest? Jak rozplanować prace budowlane podczas upałów? Kiedy pracować, a kiedy poczekać? Eksperci marki Weber radzą jak skutecznie i efektywnie prowadzić prace elewacyjne, podłogowe i hydroizolacyjne.
Data dodania: 22.07.2022
Dział: hydroizolacja
 
Jak samodzielnie wykonać hydroizolację basenu?
W gorące dni szukamy ochłody w wodzie, dlatego coraz więcej osób decyduje się na budowę zewnętrznego basenu. Żeby spełniał właściwie swoją rolę, musi być odpowiednio chroniony przed wodą – dlatego ważna jest hydroizolacja basenu. Jak ją wykonać samodzielnie i na co zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
Data dodania: 20.07.2022
Dział: hydroizolacja
 
Nowa koncepcja hydroizolacji zespolonej
MB FL 2K spod znaku Remmers łączy izolację przeciwwodną, klej i zaprawę spoinową w jednym produkcie
Data dodania: 13.06.2022
Dział: hydroizolacja
 
Hydroizolacja fundamentów. Jak wykonać izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową?
Zadaniem hydroizolacji fundamentów jest ochrona ścian przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz wód gruntowych i opadowych. To również jeden z najważniejszych etapów prac budowlanych, którego pominięcie lub wykonanie z błędami może negatywnie wpłynąć na konstrukcję budynku oraz doprowadzić do późniejszych, często kosztownych remontów.
Data dodania: 01.03.2022
Dział: hydroizolacja
 
Hydroizolacja to podstawa! Co warto wiedzieć o zabezpieczeniu fundamentów przed wodą i wilgocią?
Podstawowym zadaniem fundamentów jest przenoszenie ciężaru budynku na grunt i zapewnienie obiektowi stabilności. Jednak solidność tego elementu konstrukcyjnego to nie jedyny aspekt, na który należy zwrócić uwagę. Niezwykle istotne jest również to, by zadbać o odpowiednie zabezpieczenie tej części budowli przed wilgocią i wodami gruntowymi. Pomoże w tym odpowiednia hydroizolacja.
Data dodania: 28.10.2021
Dział: hydroizolacja
 
Szczelna łazienka
Początek lata to idealny moment na generalny remont łazienki. Aby efekt był w pełni satysfakcjonujący, nie zapominajmy o zastosowaniu skutecznego systemu hydroizolacji oraz wykonaniu niezbędnych uszczelnień w newralgicznych miejscach.
Data dodania: 06.07.2021
Dział: hydroizolacja
 
Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią
Właściwa izolacja termiczna i wentylacja to podstawa suchego i ciepłego domu. Nowoczesne płyty styropianowe mogą mieć dodatkowe właściwości związane z większą odpornością na wilgoć. To jedna z tych rzeczy, o których warto pamiętać, wybierając materiał ociepleniowy.
Data dodania: 11.06.2021
Dział: hydroizolacja
 
Cztery sposoby na nieszczelny i przeciekający dach
Nastał najlepszy czas na sprawdzenie stanu pokrycia dachowego z papy i wykonanie potrzebnych prac naprawczych. Dowiedz się, w jaki sposób i przy użyciu jakich środków naprawić uszkodzenia, wykonać renowację, a tym samym przedłużyć żywotność pokrycia z papy.
Data dodania: 31.07.2020
Dział: hydroizolacja
 
Właściwa izolacja przeciwwodna
Pokrycie podłóg i ścian płytkami ceramicznymi nie stanowi wystarczającego zabezpieczenia. Właściwości izolacyjne fugi słabną w wyniku oddziaływania wody z dodatkiem środków czyszczących...
Data dodania: 22.08.2016
Dział: hydroizolacja
 
Mineralne powłoki hydroizolacyjne
Przed ok. 25 laty na rynku budowlanym pojawiły się cementowe zaprawy o bardzo drobnym kruszywie służące do wykonywania cienkowarstwowych hydroizolacji - w odróżnieniu od wcześniej znanych, charakteryzowały się one dużą elastycznością.
Data dodania: 25.10.2011
Dział: hydroizolacja
 
Docieplenie i hydroizolacja ścian piwnicznych
Piwnica w jednorodzinnym domu nie musi być graciarnią, do której zejście jest niczym zło konieczne. Może być domową siłownią, podręcznym warsztatem czy nawet salą bilardową. Najpierw jednak trzeba zadbać o należytą jej izolację przeciwwilgociową, a także ocieplenie.
Data dodania: 25.10.2011
Dział: hydroizolacja
 
Systemy hydroizolacji z użyciem grubowarstwowych powłok bitumicznych
"Remmers" od lat produkuje różne, wszechstronnie sprawdzone materiały hydroizolacyjne przeznaczone zarówno do stosowania w nowym budownictwie jak i w obiektach istniejących.
Data dodania: 25.10.2011
Dział: hydroizolacja
 
Powłoki hydroizolacyjne i okładziny w basenach pływackich
Najczęściej wybieranym sposobem wykończenia powierzchni niecki i plaży w basenach pływackich są okładziny z płytek ceramicznych...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: hydroizolacja
 
Taras na lato i na lata
Taras trzyma się na płycie konstrukcyjnej. Powinna ona być zamontowana nieco niżej niż płyta stropowa w pomieszczeniu przylegającym, inaczej woda z zalewanego deszczem tarasu może przelewać się przez próg...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: hydroizolacja
 
Hydroizolacja ścian fundamentowych
Poziomą izolację ścian fundamentowych wykonuje się najczęściej z dwóch warstw papy podkładowej, połączonych lepikiem. W projektach system ten określany jest skrótowo jako 2 x papa na lepiku...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: hydroizolacja
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl