Jan-majster.pl » portal dla fachowców - majsterkowiczów »
PRZESZUKAJ STRONĘ
książki online
Poradnik fachowca
     
 
Nowa koncepcja hydroizolacji zespolonej
MB FL 2K spod znaku Remmers łączy izolację przeciwwodną, klej i zaprawę spoinową w jednym produkcie
Data dodania: 13.06.2022
Dział: hydroizolacja
 
Hydroizolacja fundamentów. Jak wykonać izolację przeciwwodną i przeciwwilgociową?
Zadaniem hydroizolacji fundamentów jest ochrona ścian przed szkodliwym działaniem wilgoci oraz wód gruntowych i opadowych. To również jeden z najważniejszych etapów prac budowlanych, którego pominięcie lub wykonanie z błędami może negatywnie wpłynąć na konstrukcję budynku oraz doprowadzić do późniejszych, często kosztownych remontów.
Data dodania: 01.03.2022
Dział: hydroizolacja
 
Hydroizolacja to podstawa! Co warto wiedzieć o zabezpieczeniu fundamentów przed wodą i wilgocią?
Podstawowym zadaniem fundamentów jest przenoszenie ciężaru budynku na grunt i zapewnienie obiektowi stabilności. Jednak solidność tego elementu konstrukcyjnego to nie jedyny aspekt, na który należy zwrócić uwagę. Niezwykle istotne jest również to, by zadbać o odpowiednie zabezpieczenie tej części budowli przed wilgocią i wodami gruntowymi. Pomoże w tym odpowiednia hydroizolacja.
Data dodania: 28.10.2021
Dział: hydroizolacja
 
Szczelna łazienka
Początek lata to idealny moment na generalny remont łazienki. Aby efekt był w pełni satysfakcjonujący, nie zapominajmy o zastosowaniu skutecznego systemu hydroizolacji oraz wykonaniu niezbędnych uszczelnień w newralgicznych miejscach.
Data dodania: 06.07.2021
Dział: hydroizolacja
 
Balkon i dach płaski – ochrona przed wilgocią
Właściwa izolacja termiczna i wentylacja to podstawa suchego i ciepłego domu. Nowoczesne płyty styropianowe mogą mieć dodatkowe właściwości związane z większą odpornością na wilgoć. To jedna z tych rzeczy, o których warto pamiętać, wybierając materiał ociepleniowy.
Data dodania: 11.06.2021
Dział: hydroizolacja
 
Cztery sposoby na nieszczelny i przeciekający dach
Nastał najlepszy czas na sprawdzenie stanu pokrycia dachowego z papy i wykonanie potrzebnych prac naprawczych. Dowiedz się, w jaki sposób i przy użyciu jakich środków naprawić uszkodzenia, wykonać renowację, a tym samym przedłużyć żywotność pokrycia z papy.
Data dodania: 31.07.2020
Dział: hydroizolacja
 
Właściwa izolacja przeciwwodna
Pokrycie podłóg i ścian płytkami ceramicznymi nie stanowi wystarczającego zabezpieczenia. Właściwości izolacyjne fugi słabną w wyniku oddziaływania wody z dodatkiem środków czyszczących...
Data dodania: 22.08.2016
Dział: hydroizolacja
 
Mineralne powłoki hydroizolacyjne
Przed ok. 25 laty na rynku budowlanym pojawiły się cementowe zaprawy o bardzo drobnym kruszywie służące do wykonywania cienkowarstwowych hydroizolacji - w odróżnieniu od wcześniej znanych, charakteryzowały się one dużą elastycznością.
Data dodania: 25.10.2011
Dział: hydroizolacja
 
Docieplenie i hydroizolacja ścian piwnicznych
Piwnica w jednorodzinnym domu nie musi być graciarnią, do której zejście jest niczym zło konieczne. Może być domową siłownią, podręcznym warsztatem czy nawet salą bilardową. Najpierw jednak trzeba zadbać o należytą jej izolację przeciwwilgociową, a także ocieplenie.
Data dodania: 25.10.2011
Dział: hydroizolacja
 
Systemy hydroizolacji z użyciem grubowarstwowych powłok bitumicznych
"Remmers" od lat produkuje różne, wszechstronnie sprawdzone materiały hydroizolacyjne przeznaczone zarówno do stosowania w nowym budownictwie jak i w obiektach istniejących.
Data dodania: 25.10.2011
Dział: hydroizolacja
 
Powłoki hydroizolacyjne i okładziny w basenach pływackich
Najczęściej wybieranym sposobem wykończenia powierzchni niecki i plaży w basenach pływackich są okładziny z płytek ceramicznych...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: hydroizolacja
 
Taras na lato i na lata
Taras trzyma się na płycie konstrukcyjnej. Powinna ona być zamontowana nieco niżej niż płyta stropowa w pomieszczeniu przylegającym, inaczej woda z zalewanego deszczem tarasu może przelewać się przez próg...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: hydroizolacja
 
Hydroizolacja ścian fundamentowych
Poziomą izolację ścian fundamentowych wykonuje się najczęściej z dwóch warstw papy podkładowej, połączonych lepikiem. W projektach system ten określany jest skrótowo jako 2 x papa na lepiku...
Data dodania: 25.10.2011
Dział: hydroizolacja
Strona główna   |  Remonty  |  Zrób to sam (DIY)  |   Produkty   |  obud.pl  |  chemiabudowlana.nfo  |  Forum  |  Kontakt    |  polityka prywatności 
książki online
® Copyright grupa oBud. Wszelkie prawa zastrzeone. Jan-majster.pl